Jest taki dzień, jedyny w roku, najbardziej uroczysty i wzruszający chociaż grudniowy, to dzień bardzo ciepły i serdeczny. To dzień 24 grudnia.

W dniu 20 grudnia 2012 r. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych przygotowali dla całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości Jasełka, na które przybył również ksiądz proboszcz Stanisław Pala. Tradycją szkoły jest, że tuż przed świętami wystawiane jest przedstawienie jasełkowe.

W miłej, serdecznej atmosferze i świątecznej scenerii rozbrzmiewały piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu młodych artystów z naszej szkoły. Niosące ze sobą radość i nadzieję słowa te wprowadzały wszystkich w niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Zaprezentowane Jasełka wszystkim bardzo się podobały, czym młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Jasełka bowiem pozwoliły nam jeszcze bardziej poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

Po przedstawieniu Pani Dyrektor – Aleksandra Młynarska złożyła wszystkim obecnym świąteczne i noworoczne życzenia.

Kolejne Jasełka przeszły już do historii wszczepiając w każdego z nas cząstkę bożonarodzeniowego ciepła, tak bardzo potrzebnego nie tylko w te grudniowe dni. Jasełka były również duchowym przygotowaniem się do Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie odbyły się wigilie klasowe, składaniu życzeń nie było końca … W tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku. Mamy nadzieję, że Święta upłynęły wszystkim w duchowej i ciepłej rodzinnej atmosferze, a postanowienia noworoczne zostaną w całości zrealizowane.

Jasełka zostały przygotowane pod kierunkiem pani katechetki Ewy Kyrcz oraz pani Joanny Jakubczak i Urszuli Pałucha.

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie (…)” – Matka Teresa z Kalkuty.