Czas przedświąteczny to okres przepełniony spotkaniami przy opłatku, wigilijnymi potrawami, zapachem choinki i śpiewem kolęd.

W  naszej szkole 19 grudnia miało miejsce spotkanie opłatkowe Koła Emerytów i Rencistów z Wojkowic Kościelnych. Licznie zebrane grono w ilości 100 osób spotkało się przy wspólnym stole składając sobie przepełnione życzliwością życzenia. Całą uroczystość rozpoczął piękny program artystyczny z nutą kolędy i poetycką refleksją nad sensem Bożego Narodzenia przygotowany przez młodzież szkolną. Zabrzmiały  dźwięki tradycyjnych kolęd, do śpiewania których włączyli się obecni na sali zebrani. Uczniowie szkolnego chóru  zaprezentowali swój kolędowy repertuar śpiewając znane i mniej znane  kolędy i pastorałki w nowych aranżacjach, a zespół fletowy pięknie przedstawił instrumentalne wersje utworów i ich nastrojowy charakter. Ksiądz proboszcz Stanisław Pala obecny na spotkaniu modlitwą rozpoczął wigilię i wszystkich przepełnił świąteczny nastrój. Pięknym jest zwyczaj takich spotkań, bo pozwala nam  głębiej zrozumieć iż obok są ludzie potrzebujący spotkania z nami- naszych dłoni, uśmiech i serca.