SPONSORZY PIKNIKU INTEGRACYJNEGO 2024 - DZIĘKUJEMY

1. Fasthol Marcin Mirosław. 2. Nemo Świat Rozrywki w Dąbrowie Górniczej. 3. Decathlon. 4. Active Fun Kids Bawilandia DG. 5. Mali Bohaterowie 11- o Listopada 1 Dąbrowa Górnicza. 6. Rybak Anna z Warężyna. 7. Sport poziom 450 z Sosnowca. 8. Kino Helios DG. 9. Klub sportowy TKKF 10 z Będzina. 10. Foto-Kocot Siewierz. 11. Dar-Decor Wojkowice Kościelne. 12. Akademia Piękna Izabela Zięba Wojkowice Kościelne. 13. Emotion Kamila Biały Siewierz salon fryzjerski. 14. Aleksandra Michalska- Korzec. 15. Klaudia Tomczyk z Przeczyc. 16. Nędzyński Adrian spawalnictwo. 17. Skład budowlany Robotnik Przeczyce. 18. Gospodarstwo pstrągowe Joanna i Jacek Kaleta w Wojkowicach Kościelnych. 19. Przedsiębiorstwo Górnicze Produkcyjno-Usługowe i Handlowe Sakop z Bytomia. 20. „Chata u Jana” ul. Ratanice 21, Dabrowa Górnicza. 21. DSE CAR Dominika Sorek. 22. Bartosz Koba. 23. Firma Marelli Aftermarket Poland Katowice. 24. Salon Fryzjerski „EFFECT” Pani Sylwia Bubel. 25. Holistic Therapy Jessica. 26. Przystań Siewierz Jeziorna. 27. Firma Pabud z Wojkowic Kościelnych. 28. Burgery bez ściemy Wojkowice Kościelne. 29. ITS Kubica. 30. Robert Soboń. 31. Justyna Błach. 32. Alpaki z Jury. 33. Jachymczyk Anna. 34. SIERA SPORT - Sierka Robert Siewierz. 35. Młyn Wodny w Okradzionowie Dąbrowa Górnicza. 36. Pani Mariola Chmiest Magia Kwiatów Dąbrowa Górnicza. 37. Elektronarzędzia Państwo Kakitek z Wojkowic Kościelnych. 38. Firma „ECODRUK” Paweł Pudo Wojkowice Kościelne. 39. OSP Wojkowice Kościelne. 40. Firma Okna Młynarski Wojkowice Kościelne. 41. WAHL HOME PRODUCTS. 42. Pro-Wellness Wojkowice Kościelne. 43. Studio Figura Katarzyna Cieślik, ul. Małachowskiego 38, Będzin. 44. Geisha Studio Stylizacji i Urody, ul. Małachowskiego, 39, Będzin. 45. Bar „Pod Kołem” Małgorzata Pycia. 46. Firma Handlowa Henryk Milewski - Siewierz. 47. Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Robert Rybak Kłomnice ul. Częstochowska 110 a. 48. Masarnia Borowe J.B Pluta Węglowice ul. Długa 114. 49. Firma Handlowo- Usługowa „ Gloster” sp. z.o.o Zawiercieul. Grunwaldzka 14. 50. Avon Justyna Dydak. 51. Szykszydło Magdalena Widawska. 52. Pan Krystian Kozłowski z Wojkowic Kościelnych. 53. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PRIMUS Brudzowice. 54. MANUFAKTURA KEBAB Wojkowice Kościelne. 55. Tadeusz Nikratowicz Wojkowice Kościelne. 56. DG-NET S.A. 57. Laser Style Katarzyna Sitek z Wojkowic Kościelnych. 58. Pan Jan Mucha Radny Powiatu Będzińskiego. 59. Restauracja Monami. 60. Monika Dydak Piwonia. 61. Paweł Będkowski Podwarpie. 62. Szot-Kozłowska Sylwia Transport i Spedycja Międzynarodowa Dragon, ul. Ujejska 125e, 42-520 Dąbrowa Górnicza. 63. BUDOMEX CENTRUM Ogrodzeń Tomasz Kasperek. 64. Szkoła Językowa Ekspert Ewa Wylężek Wojkowice Kościelne. 65. Polski Związek Emerytów i Rencistów Wojkowice Kościelne. 66. OSP Tuliszów. 67. Patrycja DB-Fotografia. Oraz Wszystkim darczyńcom indywidualnym Serdecznie Dziękujemy

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

W dniach 28-29 października w naszej szkole odbyły się dwa turnieje: VI Gminny Turniej Tenisa Stołowego gimnazjalistów i X Gminny Turniej Tenisa Stołowego szkół podstawowych.

Pierwszy dzień zawodów należał do uczniów gimnazjum. Przystąpili oni do rozgrywek w kategoriach dziewcząt i chłopców. Zawody były rozgrywane systemem „do dwóch porażek”. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy szkolnych rozgrywek: wśród dziewcząt: Ola Draus (IG), Kasia Kajdas (IIIG) i Paulina Czapla (IG), wśród chłopców Bartosz Rogowicz (IIG), Piotr Dobczyński (IG) i Mateusz Cesarz (IIG). Nasi uczniowie okazali się mało „gościnni” dla swoich kolegów z innych szkół. Nie pozostawili złudzeń, kto w naszej gminie przoduje w tej dyscyplinie sportowej. Dziewczęta z ogromną przewagą punktową zdobyły I miejsce drużynowo, zgarniając przy okazji dwa pierwsze miejsca indywidualnie (Kasia Kajdas I miejsce, Ola Draus II miejsce), II miejsce drużynowo zdobył ZSP z Żelisławic, a III ZS z Siewierza. Naszym dziewczętom należą się wielkie brawa i gratulacje za wspaniałą walkę, zaprezentowane umiejętności i osiągnięty sukces. Chłopcom poszło nieco gorzej, jeśli w ogóle można tak powiedzieć, gdyż oni również zdobyli I miejsce w swojej kategorii w drużynie, jednak o swoje zwycięstwo w tym turnieju musieli walczyć do samego końca z ZSP z Żelisławic. Ostatecznie się udało, głównie dzięki Piotrowi Dobczyńskiemu, który zdobył również I miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Jednak gratulacje należą się również pozostałym zawodnikom, gdyż bez ich udziału ten sukces nie byłby możliwy. Miejsce II drużynowo wśród chłopców zajęli uczniowie ZSP z Żelisławic, a miejsce III ZS z Siewierza.

W drugim dniu turnieju do rozgrywek przystąpili uczniowie szkół podstawowych. Nasza szkoła reprezentowana była przez: Paulinę Janas (VI klasa), oraz dwie uczennice z klasy V Justynę Jezierską i Alicję Czapla, wśród chłopców reprezentowali nas: Jacek Dobczyński i dwóch uczniów z klasy VI Emil Sobusik i  Przemek Popczyk. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się uczennice z Dziewek zdobywając I miejsce drużynowo, (dzięki temu, iż indywidualnie zajęły miejsca II Myrta Anna i III Myrta Wiktoria). II miejsce drużynowo zajęły dziewczęta z Brudzowic (indywidualnie I-wsze miejsce zajęła uczennica z tej szkoły Kasia Duda ), miejsc III zajęły uczennice z Żelisławic. Naszym dziewczętom z „podstawówki” niestety nie udało się powtórzyć sukcesu swoich starszych koleżanek z gimnazjum, zajęły one dopiero V miejsce. W kategorii chłopców wszystko wróciło do normy tzn. pierwsze miejsce drużynowo zajęli nasi uczniowie (głównie dzięki Jackowi Dobczyńskiemu, który zdobył I miejsce indywidualnie). Miejsce II zajęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu, a III ZS z Brudzowic.

Zwycięzcy tych turniejów, a więc w kategorii gimnazjum nasza szkoła (zarówno dziewczęta jak i chłopcy) oraz w kategorii szkół podstawowych uczennice z Dziewek i nasi chłopcy zdobyli prawo udziału i reprezentowania naszej gminy na powiatowych zawodach tenisa stołowego, które odbędą się 10 i 11 grudnia w Gimnazjum nr 1 w Czeladzi. Wszystkie szkoły otrzymały gratulacje i pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za udział i walkę zgodną z zasadami „fair play”. Natomiast zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.