Mikołajkowy wyjazd do Egzotarium i kina8 grudnia uczniowie klas IV i V wybrali się na wycieczkę do nowo otwartego Centrum Edukacji Ekologicznej w Sosnowcu. Ścieżkę Edukacyjną wewnątrz budynku rozpoczęliśmy od zwiedzania poziomu -1 gdzie mogliśmy podziwiać gatunki ryb z całego świata: duch amazoński, pielęgnica szmaragdowa, arowana srebrna, płaszczki słodkowodne.

Były też  gady i owady m.in. zaskroniec i pająk topik, anakonda zielona, ptaszniki i drzewołazy. Następnie przeszliśmy do palmiarni, gdzie podziwialiśmy rośliny oraz takie zwierzęta jak: legwan zielony, żółw żabuti, bazyliszek płatkogłowy, boa dusiciel, pyton rombowy, pyton siatkowany, boa tęczowy brazylijski, anolis kubański, kajman okularowy, badylarka pospolita, tukan wielki. Wycieczkę po Egzotarium skończyliśmy na poziomie +1, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć wystawę stałą i czasową.

Po wizycie w Centrum Edukacji Ekologicznej udaliśmy się na seans „Wonka” w kinie Helios w Dąbrowie Górniczej. Film opowiada jak wynalazca i producent czekolady staję się Willim Wonką. Jest to film opowiedziany z wielkim humorem, magią i muzyką, którego inspiracją jest bohater „Charliego i fabryki czekolady”.

Wyjazd bardzo nam się podobał!

Wychowawczynie klas IV i V Magdalena Bednarczyk i Agata Sroka, p. Joanna Cesarz oraz p. Mariola Kornaszewska