Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

Rajd po BędzinieUczniowie SKKT wyruszyli na swój drugi rajd 26.10.2023 r. Był to ładny jesienny dzień, mimo iż jeszcze rano padał deszcz, to pogoda nieco się poprawiła.

Tym razem celem wędrówki był Będzin i jego zabytki. Gdy dotarli na miejsce czekali na nich przedstawiciele Będzińskiego Oddziału PTTK. Po przywitaniu się, uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli szlakiem zabytków Będzina. Jako pierwszy pod okiem przewodnika odwiedzili Pałac Mieroszewskich, a następnie ruszyli w kierunku Będzińskiego Zamku. U podnóży zamku znajduje się Pomnik Pamięci Pomordowanych Żydów Będzińskich, przy którym chwilę się zatrzymali. Gdy zakończyli zwiedzanie zamku, przeszli do podziemi Będzina. Dalsza trasa prowadziła koło zabytkowego Kościoła pw. Św. Trójcy, a następnie powędrowali dalej, gdzie zatrzymali się przy Kolumnie upamiętniającej pobyt Jana III Sobieskiego. Dalsza droga prowadziła koło Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana. Przedostatnim punktem ich wędrówki był Pomnik Poległych za Wolną Polskę. Po ponad 6 kilometrach marszu dotarli do siedziby PTTK w Będzinie, gdzie zostali bardzo miło przyjęci przez zarząd. Było ciasto, gorące napoje i słodycze. Wszystkim członkom SKKT uroczyście wręczono legitymacje członkowskie, książki oraz odznaki. Podjęto stosowną uchwałę, na mocy której powstało SKKT „Dzielni Wędrowcy” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych. Uczniowie podziękowali za tak ciepłe przyjęcie. Opiekunami rajdu byli: Iwona Gruszka, Justyna Słomiany oraz Robert Machura.