Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024W poniedziałek 4 września 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w sali gimnastycznej.

Pani Dyrektor- Aleksandra Młynarska powitała wszystkich zebranych życząc uczniom wielu sukcesów i bardzo dobrych wyników w nauce, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom zadowolenia ze swoich dzieci.

Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klasy piątej. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn Polski. Nie zabrakło w nim nawiązania do wybuchu II wojny światowej. W tym roku obchodziliśmy 84. rocznicę tego wydarzenia, uczniowie swoim występem przypomnieli nam, jakie straszne wydarzenia miały wtedy miejsce. Była to chwila zadumy i refleksji oraz uświadomienia sobie, iż żyjemy w niepodległej Polsce i możemy cieszyć się wolnością. Po występie uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami. Podczas tych krótkich spotkań zapoznali się z planem zajęć i oczywiście podzielili się wrażeniami z minionych wakacji.