Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz odbył się w tym roku już po raz XV.

I etap – przesłuchania konkursowe – miał miejsce 11 maja 2022 r. Jury, w składzie Jacek Gruszczyński – dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Sportu i Turystyki w Siewierzu, Aleksandra Młynarska – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych, Kamila Dróżdż – absolwentka studiów I stopnia Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, wokalistka, laureatka wielu konkursów (pod pseudonimem artystycznym Milla możemy śledzić jej twórczość w telewizji TVS; w 2018 wydała debiutanckiego maxisingla, a obecnie kończy prace nad swoją dużą płytą, która ukaże się jeszcze w tym roku), Mariusz Torbus – nauczyciel muzyki oraz Katarzyna Waluszczyk – nauczyciel języka angielskiego, oceniało dobór repertuaru, walory wokalne, wymowę, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Konkurs podzielono na trzy kategorie wiekowe. W I kategorii wiekowej zaprezentowali się uczniowie klas I-III SP, w II kategorii -uczniowie klas IV-VI, natomiast w III kategorii wiekowej wystąpili uczniowie klas VII – VIII.  Spośród ponad 50 młodych artystów Jury wybrało tych najlepszych.

16 maja odbył się II etap konkursu - Koncert Laureatów - podczas którego finaliści mogli jeszcze raz zaprezentować swoje utwory, Jury oficjalnie ogłosić werdykt, a zaproszeni goście oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyć w niezapomnianym koncercie. W Koncercie Laureatów udział wzięli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz pan Zdzisław Banaś, zastępca Burmistrza pan Damian Dawczyński, Radni Miasta i Gminy Siewierz oraz dyrektorzy placówek kulturalno-oświatowych z terenu naszej gminy. Po koncercie pan Burmistrz Zdzisław Banaś wraz z przewodniczącym Jury panem Jackiem Gruszczyńskim oraz panią dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych wręczyli nagrody i dyplomy. Jest nam niezmiernie miło, że zawsze możemy liczyć na pomoc Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz pana Zdzisława Banasia, który wspiera wszelkie inicjatywy związane z rozwijaniem pasji i zainteresowań młodzieży, i również w tym roku ufundował nagrody dla zwycięzców. Podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców naszej szkoły, która ufundowała puchary dla zwycięzców.

Oto laureaci tegorocznej edycji.

Nagrodę Grand Prix otrzymały Julia i Maja Gajda, SP Kroczyce

W pierwszej kategorii: klasy I – III SP:

I miejsce – Hanna Mucha, MGOK Żarki

II miejsce – Agata Wierzbicka, ZSP Wojkowice Kościelne

III miejsce – ex aequo – Anna Gębala, SP nr2 Siewierz oraz Anna Kazimiera Staszkiewicz, SP nr 23 Sosnowiec

W drugiej kategorii klasy IV – VI SP najlepiej zaprezentowali się:

I miejsce – Nela Dorobisz, Studio Pięknego Głosu „VIVO” Zawiercie

II miejsce – ex aequo – Marta Lubiszewska SP nr19 Sosnowiec oraz Filip Robak, PSP Akademia Młodych Sosnowiec

III miejsce – Miłosz Dawczyński, ZSP w Wojkowicach Kościelnych

wyróżnienia:

Magdalena Wydrzyńska, SP nr6 Sosnowiec

Kinga Madej, MGCKSiT Siewierz

Lena Bulska, Artystyczne Studio Muzyczne Lgota Górna

W trzeciej kategorii: klasy VII – VIII SP:

I miejsce – Lena Kasperczyk i Julia Palian, MDK im. Jaworzniaków, Jaworzno

II miejsce – ex aequo Zuzanna Kocot, SP nr1 Siewierz oraz Patrycja Wojciechowska, SP nr9 Będzin

III miejsce – ex aequo – Nadia Białas, PMDK Będzin oraz Anastazja Broniszewska SP im. Św. Jana De la Salle Częstochowa

wyróżnienia:

Anna Krzykawska MGCKSiT Siewierz

Nadia Widera, PMDK Będzin

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.