Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły Amelia Nowak (uczennica klasy Ia) i Szymon Nikratowicz (uczeń klasy IVa) zdobyli II i III miejsce w konkursie plastyczno – profilaktycznym "Zd(o)lny zd(a)lny uczeń, czyli jak spędzam czas bez komputera?". Konkurs organizowany był przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Będzinie – siedziba w Siewierzu.

Celem konkursu było propagowanie różnych form aktywności jako formy dbania o własną kondycję, kształtowanie aktywnej postawy wobec własnego zdrowia, propagowanie twórczości plastycznej, zachęcanie do wyrażenia własnych myśli,  uczuć i emocji po pracy zdalnej, rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności uczniów.
Ostatnie lata nauki pokazały, że trwająca pandemia zmusiła wszystkich do zmiany a właściwie do reorganizacji życia społecznego, kulturalnego a przede wszystkim szkolnego. Nowa forma prowadzenia zajęć i ciągła niepewność związana z sytuacją epidemiczną jest dla uczniów dużym obciążeniem psychicznym. A cały proces edukacyjny był dużym obciążeniem dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
Gratulacje dla Szymona od całej społeczności szkolnej!