SIX CULTURES & ONE WORLD

eTwinning „Six Cultures & One World” (Sześć kultur i jeden świat) to projekt, którego celem było rozwijanie świadomości kulturowej oraz poznawanie osiągnięć kulturowych krajów europejskich. Nasza szkoła wzięła udział w projekcie na platformie eTwinning wraz ze szkołami z: Włoch, Portugalii, Węgier, Polski, Turcji, Litwy, Hiszpanii oraz Niemiec.

Realizowaliśmy wiele ciekawych zadań: zaprezentowanie flag i informacji na temat swoich krajów oraz bogactwa kulturowego krajów partnerskich. Prezentowaliśmy piosenki, regionalne przepisy kulinarne, lokalne stroje, gry, zabawy, bajki oraz legendy i wiele innych. Uczniowie aktywnie włączali się w realizację celów poprzez przygotowywanie różnych zadań. Rezultaty projektu dostępne są na platformie Twinspace, stronach facebook’a i www szkół partnerskich.

Pomimo tego, że szkoły zostały zamknięte w związku z pandemią, uczestniczyliśmy nieprzerwanie w projekcie. Platforma eTwinning przeznaczona jest dla nauczycieli i szkół z krajów europejskich w celu komunikacji, współpracy, rozwoju, realizacji wielu ciekawych projektów oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Jest współfinansowana m. in. ze środków programu Erasmus Plus.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca w ramach tego projektu będzie nadal kontynuowana, gdyż wspólnie z sześcioma krajami napisaliśmy projekt o tym samym tytule (Six Cultures & One World)  i złożyliśmy wniosek aplikacyjny do programu Erasmus Plus. Obecnie oczekujemy na ocenę wniosku.