Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

Przygotowania do kolejnej już wymiany polsko – węgierskiej nabierają tempa. Odliczamy godziny do przyjazdu naszych kolegów i koleżanek z Edelény. Uczniowie z Węgier zamieszkają u polskich rodzin goszczących. Niektórzy znają już swoich węgierskich przyjaciół i ich rodziny z wcześniejszych wymian. 

W ciągu 5-dniowego pobytu nasi goście zwiedzą szkołę, spotkają się ze społecznością szkolną. W programie przewidziane są wspólne lekcje i warsztaty w języku angielskim i niemieckim, m.in. zajęcia plastyczne, muzyczno – taneczne, sportowe, wspólna integracja przy ognisku oraz wycieczki do Krakowa, Częstochowy, Mirowa, Bobolic i Siewierza. Uczniowie,  uczestnicząc w wycieczkach i projektach,  poznają polską kulturę, historię oraz walory przyrodnicze naszego kraju.

Wymiana pozwoli uczniom nawiązać wiele znajomości oraz przybliżyć sobie  węgierską kulturę. To również szansa na  poszerzenie wiedzy o Europie i poznanie historii przyjaźni polsko – węgierskiej. A co najważniejsze  kontakt z kolegą czy koleżanką z innego kraju  pozwala uczniom sprawdzić  swoje umiejętności językowe.

kółko dziennikarskie