Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : Pn, 1 Cze 2020
2
Data : Wt, 2 Cze 2020
3
Data : Śr, 3 Cze 2020
4
Data : Cz, 4 Cze 2020
5
Data : Pt, 5 Cze 2020
6
Data : So, 6 Cze 2020
7
Data : N, 7 Cze 2020
8
Data : Pn, 8 Cze 2020
9
Data : Wt, 9 Cze 2020
11
Data : Cz, 11 Cze 2020
13
Data : So, 13 Cze 2020
14
Data : N, 14 Cze 2020
15
Data : Pn, 15 Cze 2020
16
Data : Wt, 16 Cze 2020
17
Data : Śr, 17 Cze 2020
19
Data : Pt, 19 Cze 2020
20
Data : So, 20 Cze 2020
21
Data : N, 21 Cze 2020
22
Data : Pn, 22 Cze 2020
23
Data : Wt, 23 Cze 2020
24
Data : Śr, 24 Cze 2020
25
Data : Cz, 25 Cze 2020
26
Data : Pt, 26 Cze 2020
27
28
29
30

 

Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

W dniach od 31 marca do 7 kwietnia 2019r. w ramach programu Erasmus Plus „Healthy life is Happy Life” gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli szkół partnerskich z Turcji, Bułgarii, Rumunii, Włoch oraz Hiszpanii. W trakcie spotkań realizowaliśmy założenia projektu. Uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli w warsztatach nt. cyberprzemocy i przeciwdziałania uzależnieniom od nowoczesnych technologii, zawodach sportowych i warsztatach ekologicznych. Nasi goście poznawali kulturę, tradycję oraz historię naszego regionu i kraju. Ponadto, wzięli udział w wielu wycieczkach m.in. do Siewierza, Mirowa i Bobolic, Krakowa, Wieliczki oraz Wisły. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole i wśród naszych uczniów był niezapomniany, a nasi goście poczuli się u nas jak u siebie w domu.

Poniedziałek - 1 kwietnia 2019r.

Dzień rozpoczął się koncertem powitalnym przygotowanym przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, podczas którego przybyli goście wysłuchali wielu pięknych utworów, zobaczyli nowoczesne i narodowe tańce oraz zapierające dech w piersiach  pokazy akrobatyczne Oli Stępień. Uczniowie uczestniczyli w wielu zajęciach  m.in. ekologicznych, sportowych oraz kulturowych. Pierwszym z nich było seminarium ekologiczne nt. segregacji odpadów, które poprowadziła dla nas pani Ewa Świętek - przedstawiciel firmy ALBA – zajmującej się gospodarką odpadami. Po seminarium uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych, wykazując się szybkością, zwinnością i współpracą. Następnie odbyły się warsztaty ekologiczne, podczas których uczniowie mieli  stworzyć modę ekologiczną , wykorzystując do tego wszelkie zużyte materiały.  Dzięki tym warsztatom powstały niesamowite dzieła, które uczniowie zaprezentowali podczas wieczoru podsumowującego projekt. Kolejnym etapem warsztatów ekologicznych była wspólna praca nad logo projektu, które powstało z zakrętek zużytych butelek. To nie koniec atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla uczestników projektu Erasmus Plus w naszej szkole. Po obiedzie odbyły się tańce regionalne, uczniowie uczyli się wielu tradycyjnych polskich tańców oraz zabaw muzycznych. Podczas tych zajęć uczestnicy świetnie się bawili i opuszczali salę  radośni i uśmiechnięci. Na zakończenie pierwszego dnia wszyscy udaliśmy  się na plac szkolny, gdzie w pięknym słońcu i miłej atmosferze piekliśmy pieczonki. Nasi goście po raz pierwszy mieli okazję skosztować tego posiłku, a sam sposób pieczenia wywarł na nich ogromne wrażenie.

Wtorek – 2 kwietnia 2019r.

Dzień rozpoczął się od seminarium, które podzieliliśmy na dwa bloki tematyczne. Pierwszym z nich było zagadnienie przeciwdziałania uzależnieniom od nowoczesnych technologii, przeprowadzone przez przedstawicieli Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Będzinie, panią Anetę Frączek oraz panią Kaję Buchowską. Następnie podinspektor Adam Strzebińczyk, Ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach,  omówił  zagrożenia związane z wykorzystaniem Internetu i nowoczesnych technologii, uzmysławiając uczestnikom jak łatwo można wykorzystać telefon komórkowy do wielu nielegalnych czynów. Po omówieniu tych ważnych zagadnień,  udaliśmy się na wycieczkę po zabytkach i atrakcjach turystycznych Siewierza. Zwiedziliśmy Rynek, Zamek, Izbę Tradycji i Kultury Dawnej w Siewierzu. Nauczyciele uczestniczyli również w spotkaniu z zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz,  panem Damianem Dawczyńskim. Podczas tego spotkania zaprezentowano zadania,  jakimi zajmuje się Gmina Siewierz, omówiono wykorzystanie przez naszą gminę funduszy unijnych oraz strukturę szkolnictwa. W tym czasie uczniowie mieli okazję poćwiczyć na siłowni terenowej przy zamku. Kolejnym etapem naszej wycieczki była malownicza Jura Krakowsko-Częstochowska. Spacer rozpoczęliśmy w Mirowie, następnie udaliśmy się do Bobolic. Podziwialiśmy niewysokie wzgórza, wapienne skałki, zamki oraz krajobraz Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Nasz spacer zakończyliśmy wspólnym piknikiem przy zamku w Bobolicach.

Środa – 3 kwietnia 2019r.

W godzinach porannych wyruszyliśmy do Kopalni Soli w Wieliczce, która jest wpisana do krajowego rejestru zabytków oraz przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa. Nasi goście byli pod ogromnym wrażeniem wykutych w soli pięknych komór, niesamowitych podziemnych jezior, majestatycznych konstrukcji ciesielskich oraz unikalnych solnych rzeźb.  Następnie udaliśmy się do Krakowa na Wzgórze Wawelskie z Katedrą, obowiązkowe pamiątkowe zdjęcie pod Smocza Jama i smok ziejący ogniem, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Wieża Ratuszowa, pomnik Adama Mickiewicza, Barbakan, Sukiennice. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w rejsie po Wiśle i delektować się pierwszymi ciepłymi oznakami wiosny.

Czwartek – 4 kwietnia 2019 r.

Ten dzień spędziliśmy w Beskidach.  Weszliśmy na szczyt Równicy, zwiedziliśmy skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle Malince, spacerowaliśmy uroczymi uliczkami.

Wieczorem wszyscy uczestnicy projektu, nauczyciele oraz rodzice spotkaliśmy się w szkole na kolacji pożegnalnej, którą przygotowali rodzice uczniów naszej szkoły. Zaprezentowaliśmy efekty naszej pracy: logo, modę ekologiczną, zatańczyliśmy wspólnie poloneza, wręczyliśmy medale i dyplomy za konkursy, certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Nasi goście spróbowali tradycyjnych polskich i regionalnych dań.

Piątek – 5 kwietnia 2019r.

Rano spotkaliśmy się w szkole, każda grupa miała za zadanie posadzenia drzewa pamięci Erasmus+ i naszego projektu. Następnie uczniowie udali się do Muzeum Chleba w Radzionkowie, gdzie zapoznali się z historią wypieku chleba, a także mieli możliwość upieczenia własnoręcznie przygotowanego pieczywa, co znacznie uatrakcyjniło pobyt w muzeum. Była to wspaniała lekcja szacunku do pracy i tradycji. W tym czasie dorośli uczestnicy projektu  udali się do Muzeum w Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Wieczorem pożegnaliśmy naszych gości, którzy udali się do swoich krajów pełni wrażeń i niezapomnianych chwil. Mówimy do zobaczenia! Mamy nadzieję, że to nie koniec, a początek międzynarodowej przyjaźni.

Przez cały pobyt naszych gości dokumentowaliśmy wizytę, czego efektem jest bogata fotorelacja zdjęciowa i wspólnie nakręcony film z pobytu w Polsce.