Nasi uczniowie odnieśli kolejne sukcesy w konkursie matematycznym przygotowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Siewierzu.  O tytuł najlepszego matematyka walczyło po dwóch uczniów z pięciu szkół podstawowych z gminy Siewierz. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Filip Barylski i Piotr Wysocki. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i pogłębianie zainteresowań oraz integracja środowiska uczniowskiego.

Uczniowie musieli rozwiązać stosunkowo nietypowe zadania. Nauczyciele przygotowując je postawili nie tyle na umiejętność sprawnego liczenia, ile na logiczne myślenie. Zadania matematyczne, dotykały umiejętności wybiegających poza program nauczania pierwszego etapu edukacyjnego. Uczniowie do konkursu przygotowywani byli na zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej „ Z matematyką za pan brat”

Bardzo dobry wynik uzyskał  Filip Barylski , który został laureatem III miejsca oraz Piotr Wysocki, który otrzymał wyróżnienie. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów,  gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć.