„Cieszmy się wolnością, dzielmy się miłością…”

„To, że jesteśmy tu razem jest naszą wielką siłą… Umiejmy dzielić się tym z innymi-tym, co mamy najcenniejszego: ciepłym  słowem, życzliwością, uśmiechem.

Umiejmy dzielić się sobą, umiejmy dzielić się miłością…”. Tak można podsumować  to, co wydarzyło  się 1 maja podczas koncertu w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Celem koncertu było pozyskanie środków  finansowych na odbudowę zniszczonej przez pożar Bazyliki Sosnowieckiej – „NASZEJ KATEDRY”. W  wyjątkowej atmosferze połączeni wspólnymi siłami Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych razem z uczniami Zespołu Szkół w Siewierzu, chórem „Barka”, solistami, instrumentalistami i całą społecznością Gminy Siewierz koncertowali w kościele parafialnym p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu. 120 osobowy chór szkolny zaprezentował repertuar z Oratorium „Tu es Petrus” Zbigniewa  Książka i Piotra Rubika, który porusza wszystkie problemy dzisiejszego świata. Przejmujący klimat tego koncertu, można było odczuć patrząc na twarze odbiorców- pełne wzruszenia, refleksji, zadumy i… radości ze wspólnego spotkania. Wszyscy jesteśmy dumni z naszych uczniów, już nie po raz pierwszy pokazali jak są wspaniali. Czekamy na kolejne artystyczne prezentacje.

Zdjęcia pobrano z WWW.SIEWIERZ.PL