12 października 2014 XIV Dzień Papieski

Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był 12 października pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!”.  Niewątpliwie świętość jest dla dzisiejszego świata tematem z jednej strony wstydliwym i wręcz niechcianym, a z drugiej, czasem co prawda nie wprost, ale niezwykle pożądanym. Warto podczas XIV Dnia Papieskiego zobaczyć ten problem w świetle nauczania św. Jana Pawła II, zwłaszcza w roku jego kanonizacji. Wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II jest znakomitym motywem do ponownego postawienia pytania o świętość, dlatego uczniowie naszej szkoły podczas uroczystej Mszy Świętej w naszym kościele parafialnym w Wojkowicach Kościelnych   uczcili pamięć papieża w przedstawieniu słowno- muzycznym zatytułowanym „Blask świętości”.