30 października uczestniczyliśmy w wycieczce do Krakowa, podczas której wzięliśmy udział w nietypowej lekcji anatomii ludzkiego ciała. Mieliśmy możliwość obejrzenia wystawy „The Human Body Exhibition”, składającej się z dziewięciu galerii, prezentujących układy odpowiadające za funkcjonowanie naszego organizmu.  Przewodnikiem naszej grupy był lekarz stażysta, który szczegółowo przedstawiał budowę układów wewnątrz ciała oraz odpowiadał na nurtujące nas pytania. Wystawa wzbudziła w nas ogromne zainteresowanie pozwoliła nam zrozumieć wiele procesów zachodzących w naszym organizmie, a jednocześnie uświadomiła nam, jak ważne jest ludzkie życie, które jest wartością najważniejszą.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Rynku Głównego. Weszliśmy do Kościoła Mariackiego, gdzie mieliśmy okazję podziwiać ołtarz Wita Stwosza.

Następnym  punktem wycieczki było pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem wieszcza Adama Mickiewicza, spacer Sukiennicami oraz zakup tradycyjnego obwarzanka krakowskiego.

Powoli zbliżaliśmy się do autokaru, żegnając się z królewskim miastem. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym będziemy mieli okazję jeszcze raz odwiedzić to cudowne miasto.  Wycieczkę uznajemy za udaną. Mieliśmy podczas niej nie tylko wziąć udział w lekcji anatomii, ale również poczuć wspaniałą atmosferę panującą w Krakowie oraz spędzić wspólnie czas poza murami szkoły.

Uczestnicy wycieczki, uczniowie klas III