Wojkowice Kościelne, dnia 26 września 2022 r.

Rodzice Uczniów

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

w Wojkowicach Kościelnych

Szanowni Państwo,

w dniu 20 września 2022 r. Rada Rodziców wybrała ze swojego grona Zarząd Rady który będzie kierować jej pracami w roku szkolnym 2022/2023. W imieniu swoim jak i pozostałych Członków Zarządu chciałbym podziękować za okazane zaufanie i zadeklarować pełne zaangażowanie w sprawy ważne dla uczniów, rodziców i szkoły. Poniżej prezentujemy pełny skład osobowy Zarządu Rady:

• Jakub Szpiegowski – przewodniczący
  • Justyna Dydak - zastępca przewodniczącego
  • Magdalena Łach - skarbnik
  • Ewelina Bacia - sekretarz

Naszym zadaniem jest przede wszystkim pobudzanie i organizowanie różnych form aktywności Rodziców na rzecz wspomagania celów i zadań szkoły. W praktyce Rada Rodziców pozyskuje środki finansowe od Rodziców uczniów, aby następnie przeznaczać je w całości
na zadania służące ogółowi naszej społeczności.

W roku 2021/2022 zakupione zostały m.in. statuetki i nagrody książkowe (konkursy, zakończenie roku), a także ufundowane paczki Mikołajkowe. W związku z okresem pandemii działalność Rady Rodziców była mocno ograniczona.

Obecnie planujemy wiele inicjatyw, które mocniej wspierać będą uczniów i szkołę.
Już teraz zaproponowaliśmy Dyrekcji Szkoły zakup licencji do programu Matlandia, który
może pomóc w nauce matematyki.
Chcemy również otoczyć opieką aktywność Samorządu Uczniowskiego, a także zapewnić pomoc materialną szkole w tych obszarach gdzie środki rządowe/gminne nie są wystarczające – nie zmienimy sposobu finansowania edukacji
w Polsce, ale możemy sprawić że nasze dzieci będą miały dodatkowe wsparcie.

Planujemy też integrować społeczność szkolną (uczniów, rodziców, grono pedagogiczne), poprzez powrót do sprawdzonych imprez typu Bal Karnawałowy czy piknik rodzinny, co również pomoże uzyskać dodatkowe środki finansowe na działalność Rady Rodziców. Gdy tylko od planowania przejdziemy do działania, będziemy informować społeczność szkolną.

Ze swoich działań będziemy przedkładać sprawozdania finansowe, tak aby zapewnić przejrzystość wydatków i transparentność działania.

Jednocześnie podjęliśmy decyzję o wysokości minimalnej, rekomendowanej wpłaty
na konto Rady Rodziców za cały rok szkolny:

• 40,00 PLN - 1 dziecko w szkole
  • 30,00 PLN – 2 dziecko w szkole (łącznie za dwoje dzieci 70,00 PLN)
  • 0,00 PLN – 3-cie i kolejne dziecko

Wpłaty mają charakter dobrowolny, mogą Państwo wpłacić dowolną kwotę. Jeżeli nasza działalność na rzecz uczniów szkoły spotka się z uznaniem Rodziców, zachęcamy
do dokonywania większych wpłat w miarę możliwości finansowych.

Wpłat można dokonywać indywidualnie lub zbiorczo (za całą klasę), w zależności
od ustaleń wewnętrznych w gronie rodziców poszczególnych klas. Dane do przelewu prezentujemy poniżej:

Odbiorca: Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych

Tytułem: Nazwisko i imię dziecka (klasa)

Numer konta: 41 8591 0007 0411 0685 5641 0001

Krakowski Bank Spółdzielczy, filia w Siewierzu

Zapraszamy też do dzielenia się z nami swoimi pomysłami na funkcjonowanie Rady,
a także do współdziałania przy inicjatywach które będziemy podejmować. Prosimy pamiętać, że Rada Rodziców działa społecznie – jest oparta na pracy swoich członów, którymi są wszyscy Rodzice uczniów szkoły, a nie tylko Zarząd Rady Rodziców.

Planujemy również konsultacje z Rodzicami (ankiety), które pozwolą nam ustalić najważniejsze problemy którymi powinniśmy się zająć. Będą mogli Państwo wyrazić swoje zdanie, a my w Waszym imieniu będziemy o tych sprawach dyskutować z Dyrekcją Szkoły.

W razie dodatkowych pytań bądź niejasności, zachęcamy do kontaktu  - osobiście, mailowo bądź telefonicznie.

Z wyrazami szacunku,

Przewodniczący Rady Rodziców