By radość kolędy w sercach naszych była.

Wieczór Kolęd

16 września 2016 r. I my świat sprzątamy!!!

Sprzątanie Świata

Występy z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Występy

Szukasz szkoły? Nasza szkoła jest dla Ciebie!!!

28 kwietnia 2011 r. uczniowie naszej szkoły – klasa IV Szkoły Podstawowej oraz klasa III Gimnazjum wspólnie z nauczycielami przygotowała akademię z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Mówią o nas, że jesteśmy narodem - jak żadne chyba inne - zafascynowane przeszłością i miłością do Boga i  Ojczyzny…

3 Maja - cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś na początku kolejnego tysiąclecia, żyjąc w zwariowanym tempie, negujemy wszelkie wartości, odrzucamy jakiekolwiek formy czczenia przeszłości, wysuwając na plan pierwszy życie teraźniejszością. Buntujemy się więc przeciwko pompatycznym i górnolotnym słowom. Nudzą nas wiece, uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi i powinno być? Ale przecież „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości” – Jan Paweł II.

Konstytucję naszą poprzedziła tylko Konstytucja Stanów Zjednoczonych. Nie jest więc przesadą stwierdzenie, że Konstytucja 3 Maja 1791 roku świadczyła o wielkiej mądrości Polaków i była najbardziej nowoczesna nie tylko w Europie, ale i na świecie. Dlatego, to przeszło dwuwiekowe święto jest do dziś dnia tak młode, promienieje radością, wzrasta swą historią w najpiękniejszą porę roku – wiosnę – i budzące się każdego w roku w maju, nowe życie.

Ola Ziętek i Patrycja Marcinkowska przedstawiły swoją prezentację pt. „Czy Konstytucja 3 Maja mogła przywrócić Rzeczpospolitej jej dawną świetność?”. Prezentacja ta została wysłana na konkurs historyczny organizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty.

Oficjalne gminne obchody rocznicowe Święta Konstytucji 3 Maja odbędą się w Siewierzu pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie wystąpią również nasi uczniowie, na którą serdecznie zapraszamy.

Cała akademia to była piękna lekcja naszej wielkiej historii. Ogromne wyrazy podziękowania dla wszystkich artystów, którzy poświęcili swój czas i natrudzili się, aby ten dzień nie został zapomniany w naszej szkolnej społeczności.

W akademii udział wzięli:

Prowadzący akademię: Kamil Kajdas.

Narratorzy: Patrycja Marcinkowska, Aleksandra Ziętek.

Chór: Natalia Białas, Julia Klimas, Zuzanna Pudo, Monika Przybyłka, Paulina Stanek, Kacper Barczyk, Wojciech Bąbik, Jakub Białas, Kaper Białas, Adrian Biel, Adam Chwist, Mateusz Gadziszewski, Dawid Kaniowski, Dawid Kawka, Krystian Knap, Martin Kostow, Karol Król,  Karol Kwiczor, Kamil Lebiocki, Kamil Lis, Paweł Nowara.

Obsługa nagłośnienia: Łukasz Haduch, Michał Kopeć.

Akademię przygotowały wspólnie z uczniami panie Wioletta Drygalak, Katarzyna Reda, Urszula Warmuz oraz pan Mariusz Torbus i Radosław Kurkowski.

Kółko dziennikarskie