Już po raz osiemnasty, uczniowie szkół podstawowych oraz po raz czternasty gimnazjaliści gminy Siewierz, rywalizowali w zorganizowanym przez panią Sonię Borkowską w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego.

Od tego roku zmieniona została konwencja zawodów i prawo startu miało dwóch uczniów z każdej szkoły a gra toczyła się systemem drużynowym a nie indywidualnym. Było to coś nowego, ponieważ przy wyrównanej walce o zwycięstwie decydowała gra deblowa, która jest bardzo widowiskowa.

Zawody odbyły się w dniach 15-16 lutego 2017 roku. W pierwszy dzień rywalizowali uczniowie szkół podstawowych a w kolejny gimnazjaliści.

W klasyfikacji dziewcząt najlepsze okazały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu (Anna Dudek, Julia Gładecka) pod opieką pana Dariusza Guzego. Drugie miejsce przypadło dziewczętom ze Szkoły Podstawowej nr 1 przy Zespole Szkół w  Siewierzu w składzie: Wiktoria Kolińska, Nikola Majcherczyk. Trzecią drużyną zawodów została Szkoła Podstawowa przy ZSP w Żelisławicach: Kamila Wojdała i Dominika Nuckowska.

Wśród chłopców bezkonkurencyjni byli reprezentanci Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych: Oliwier Kocimski oraz Jakub Drygalak pod opieką pani Sonii Borkowskiej. Drugą drużyną zawodów została Szkoła Podstawowa nr 2 z Siewierza w składzie: Tymoteusz Mrzywka i Daniel Oleszczuk. Na trzecim stopniu podium znaleźli się: Kacper Figiel i Michał Chyczewski z SP1 w Siewierzu.

Wśród gimnazjalistek, I miejsce zajęły uczennice Zespołu Szkół w Siewierzu w składzie: Ramona Waleczek oraz Karolina Dyduch pod opieką pana Grzegorza Urbańczyka. II miejsce zajęły uczennice z Żelisławic: Wiktoria Baran i Julia Grzesista. Na trzecim miejscu uplasowały się gimnazjalistki z Wojkowic Kościelnych: Martyna Gawor oraz Julia Oziębło

W kategorii gimnazjalistów po raz kolejny, mistrzami zostali Maciej Korzec oraz Kewin Nowak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych pod okiem pani Sonii Borkowskiej. Drużyną zostali gimnazjaliści z ZS w Siewierzu: Adrian Rzepkowski oraz Krzysztof Leszczuk. Na najniższym stopniu podium znaleźli się uczniowie z ZSP w Żelisławicach: Dominik Rabsztyn i Oskar Ślęzak.

Zwycięskie drużyny będą reprezentowały naszą gminę na zawodach powiatowych które odbędą się kolejno w Czeladzi i Będzinie. Powodzenia