Dnia  28 września br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Zawodach w  Biegach Przełajowych. Pogoda dopisała a i forma naszych sportowców też :-)

Do rywalizacji przystąpiły wszystkie szkoły Gminy Siewierz. Rywalizacja, która odbyła się na stadionie Przemszy była bardzo zacięta. Każdy przecież chciał uzyskać tytuł  Mistrza!

Jako pierwsze rywalizowały dziewczynki ze szkoły podstawowej. Uczennice w składzie: Maja i Kamila Dziuba, Julia Jarmowska, Magdalena Cieślik, Weronika Habińska,  Damara Białas, zajęły III miejsce.

Kolejna rywalizacja, potoczyła się pod dyktando naszych chłopców. Drużyna w składzie: Kacper Kubik, Seweryn Nowak, Oskar Madej, Piotr Wysocki, Oliwier Kocimski oraz Jakub Drygalak, okazali się bezkonkurencyjni i zajmując pierwsze miejsce uzyskali prawo startu w zawodach powiatowych.

W kategorii gimnazjów, dziewczęta w składzie: Maria Michalska, Oliwia Dziedzic,  Nikola Gubała, Roksana Rygalska, Karolina Korzec oraz  Jagoda Kielan, także zdeklasowały przeciwniczki i uzyskały tytuły Mistrza Gminy.

Wśród chłopców szkół gimnazjalnych, walka o pierwsze miejsce toczyła się do ostatnich metrów. Niestety drużyna w składzie: Piotr Cichoń, Klaudiusz Koźlak, Bartosz Łach, Patryk Banasiak, Adrian Nowak oraz Karol Kuliberda zajęła „tylko” drugie miejsce, co nie pozwoliło reprezentować gminy na zawodach powiatowych. No cóż, wygrają za rok :-)

Do zawodów Powiatowych, które odbyły się dnia 11 października w Dąbrowie Górniczej, przystąpiły drużyna chłopców ze szkoły podstawowej oraz gimnazjalistki. Zawody były niezmiernie trudne, ponieważ pogoda była kiepska i konkurencja duża. Przystało nam rywalizować ze szkołami z Będzina, Czeladzi, Wojkowic, Dąbrowy Górniczej, Mierzęcic i wielu innych.

Mimo wszystko uczennice naszego gimnazjum, podopieczne Pani Sonii Borkowskiej, w składzie: Karolina Korzec, Martyna Korzec, Oliwia Dziedzic, Roksana Rygalska, Nikola Gubała oraz Jagoda Kielan w klasyfikacji powiatowej zajęły bardzo wysokie trzecie miejsce oraz szóste w klasyfikacji rejonowej.

Chłopcy ze szkoły podstawowej, podopieczni Pana Tomasza Bratka, w składzie: Jakub Drygalak, Oskar Madej, Piotr Wysocki, Kacper Kubik, Seweryn Nowak oraz Oliwier Kocimski, zajęli szóste miejsce w klasyfikacji powiatowej, natomiast w punktacji rejonowej zajęli miejsce dziesiąte.

GRATULUJEMY !!!