W dniu 6 czerwca br. najmłodsi uczniowie naszej szkoły gościli w swoich klasach przedstawiciela firmy ALBA Południe Polska Sp. Z o.o. – jednej z największych firm zajmujących się gospodarką odpadami.

Eko – lekcję przeprowadziła pani Magdalena Lenartowicz. Celem spotkania było promowanie postaw proekologicznych w trosce o środowisko naturalne. Na początku uczniowie z zainteresowaniem oglądali bajkę „ O tym jak smok segregował śmieci” przybliżającą tematykę związaną z segregacją odpadów. Dzięki przygodzie smoka, dowiedziały się o zgubnych skutkach nieprawidłowego gospodarowania odpadami, poznały systemy odbioru odpadów i podstawowe zasady selektywnego ich gromadzenia. Poznały też "drogę odpadów"- czyli, dowiedziały się o tym co dzieje się z odpadami, które wyrzucamy codziennie do kosza oraz zapoznały się z ideą recyklingu. Dzięki warsztatom praktycznym przekonały się, że segregacja jest łatwa i daje dużo korzyści. Dzieci z zaciekawieniem, a także dużym zaangażowaniem uczestniczyły w eko-lekcji i udowodniły, że mają już sporą wiedzę w tym temacie. Na zakończenie mali ekolodzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, kolorowanki, ołówki, zeszyty oraz zakładki do książek.

Galeria zdjęć...

.