07 czerwca odbyła się wycieczka do Agro gospodarstwa  „ Pod Skałką” do Przybynowa. Atrakcji było tak dużo, że cztery godziny minęły jak chwila. Wycieczkę zaczęliśmy od poczęstunku powitalnego, były słodycze i soki. Później zaproszono nas na warsztaty aktywne „ Skąd się bierze mleko”. Dowiedzieliśmy się, kto nam daje mleko, była lekcja dojenia krówki Marcysi. Każdy miał możliwość robienia masła. Następnie degustowaliśmy krowie mleko, masło i ser.  Dalej  udaliśmy się do Parku Zabaw „ Kraina Marzeń Dzieci”. Tu była super zabawa!!! Zmęczeni i głodni poszliśmy na poczęstunek, gdzie z apetytem zjedliśmy kiełbaskę z grilla. Ale po chwili odpoczynku okazało się, że to nie koniec atrakcji. Zwiedzanie Mini ZOO zaczęliśmy od wielbłąda( trochę wyleniałego), a później były lamy, osiołki, daniele, kuce, krowy szkodzie oraz kózki i owce. Z wielką radością karmiliśmy zwierzęta suchym chlebem.

Na koniec wycieczki zwiedziliśmy Skansen wsi jurajskiej – XIX-XX w. Z zaciekawieniem oglądaliśmy wyposażenie i sprzęty domowe z dawnych czasów. Zmęczeni, ale bardzo radośni wróciliśmy do przedszkola. Z wycieczki zostały wspomnienia oraz pamiątkowe zdjęcia.

Fotorelacja...