Jak co roku w naszej szkole odbywały się konkursy i działania obejmujące obchody Dnia Ziemi. Nasi koledzy brali udział w Gminnej Konferencji Ekologicznej, a w szkole odbył się apel przygotowany przez Naszych kolegów z grupy koła przyrodniczego Zielone Pieniążki oraz koleżanek z klas II gimnazjum.

W trakcie apelu przedstawiono prezentacje na temat Konsekwencji wypalania traw oraz Dzikich wysypisk na obszarze Wojkowice Kościelnych. Ta ostatnia prezentacja to podsumowanie projektu edukacyjnego realizowanego przez Liwię Korusiewicz oraz Katarzynę Wolską, które podjęły się zlokalizowania dzikich wysypisk na terenie Wojkowic Kościelnych. Dziewczyny sporządziły dokumentację zdjęciową wysypisk oraz naniosły miejsca na mapę. Na podstawie zebranych materiałów sporządziły prezentację, która również informowała o karze za nielegalne wrzucanie odpadów. Całość dopełniła projekcja filmu promująca Odnawialne Źródła Energii sporządzonego przez Grupę Zielone Pieniążki.

Pamiętajcie ogień to pożary i niszczenie siedlisk zwierząt, a nielegalne wyrzucanie śmieci na dzikie wysypiska jest karalne. Jeśli chcesz żyć w czystej i zdrowej miejscowości, pamiętaj najwięcej zależy od Nas.