Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

Dnia 5 października odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe. W rywalizacji brali uczniowie wszystkich szkół naszej gminy. Zawody polegały w jak najszybszym pokonaniu dystansu 800 metrów (dziewczęta) i 1000 metrów przez każdego zawodnika z sześcioosobowego zespołu sztafetowego.

Jako pierwsze wystartowały dziewczęta ze szkoły podstawowej. Podopieczne pana Tomasza Bratka, po ekscytującej walce zajęły II miejsce. W składzie drużyny były: Maja Dziuba, Kamila Dziuba, Wiktoria Lis, Emilia Cichoń, Magdalena Cieślik, Aleksandra Stępień.

W kolejnej stawce byli chłopcy: Oskar Madej, Dominik Kolman, Jakub Drygalak, Kacper Popielski, Patryk Mysera, Piotr Wysocki nie dali szans rywalom i tak jak rok temu, zajęli I miejsce.

Dziewczęta z gimnazjum także utrzymały passę zwycięstwa z zeszłego roku i z bardzo dużą przewagą nad uczennicami z Siewierza, Żelisławic i Brudzowic ukończyły bieg na pierwszym miejscu. Drużynę reprezentowały: Karina Barczyk, Nikola Gubała, Karolina Korzec, Maria Michalska, Oliwia Dziedzic oraz Roksana Rygalska.

Chłopcy z gimnazjum nie mogli wypaść gorzej od dziewcząt. Męska duma wzięła górę i w pasjonującym wyścigu: Maciej Korzec, Klaudiusz Koźlak, Michał Wacławczyk, Adrian Nowak, Kacper Salamon i Piotr Cichoń zdobyli tytuł Mistrza Gminy

Już 10 października wszystkie zwycięskie drużyny czyli chłopców szkoły podstawowej pod opieką pana Tomka Bratka oraz dziewczęta i chłopcy z gimnazjum pod opieką pani Sonii Borkowskiej wezmą udział w rywalizacji powiatowej i rejonowej w Dąbrowie Górniczej.