By radość kolędy w sercach naszych była.

Wieczór Kolęd

16 września 2016 r. I my świat sprzątamy!!!

Sprzątanie Świata

Występy z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Występy

Szukasz szkoły? Nasza szkoła jest dla Ciebie!!!

ImageZ początkiem lutego coś się zmienia w gminie Siewierz. Rozpoczęło działalność Centrum Kształcenia Na Odległość, które powstało w ramach projektu Centra kształcenia na Odległość na Wsiach współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt adresowany jest w szczególności do osób z utrudnionym dostępem do edukacji, które pragną usystematyzować swoją podstawową wiedzę, podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, zdobyć nowe umiejętności, zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

Centrum Kształcenia na odległość przeznaczone jest dla osób zamieszkujących tereny wiejskie,
- osoby niepełnosprawne,
- młodzież,
- osoby poszukujące pracy, bezrobotne,
- osoby z długą przerwą w zatrudnieniu (np.: matki powracające z urlopów macierzyńskich),
- emerytów, rencistów,
- innych zainteresowanych.
W ramach projektu Centrum Kształcenia Na Odległość, uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnej oferty szkoleń dostępnych poprzez platformę e-learningową. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie ukończenie kursu.

Centrum kształcenia na odległość oferuje:

- w pełni wyposażoną salę informatyczną

- bezpłatny dostęp do Internetu oraz nowoczesnych technologii,
- kurs obsługi komputera,
- szkolenia dla ludzi w różnym wieku i poziomie wykształcenia.

Na początek dostępnych jest już 21 kursów o tematyce:  zarządzanie kadrami (cykl szkoleniowy z zakresu ZZL), ocena pracowników, planowanie potrzeb, system motywacyjny, rekrutacja, ścieżki kariery, język angielski, podstawy technik komputerowych, użytkowanie komputerów, przetwarzanie tekstów, arkusze kalkulacyjne, bazy danych, grafika menedżerska i prezentacyjna, usługi w sieciach informatycznych, chemia, biologia, geografia, fizyka, język polski, matematyka, historia. W późniejszym terminie baza kursów będzie rozszerzona do 51 szkoleń.
Centrum Kształcenia Na Odległość Gminy Siewierz czynne jest 20 godzin w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 18.00 oraz w weekendy: w sobotę od 8.00 do 11.00 i niedzielę 8.00 do 10.00. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z opiekunem Centrum: Panem Radosławem Kurkowskim tel. 515 441 163, bądź sekretariatem szkoły (032) 6741053.
Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do korzystania z centrum i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.

Centrum Kształcenia Na Odległość Gminy Siewierz
Siedziba: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych